Porozmawiaj online z Campus France
Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni

Uczelnie i szkoły

ESSEC Business School
ESSEC Business School
Avenue B Hirsch
95021 Cergy Pointoise
Francja
tel. (+ 33) 01 34 43 30 00

Informacje o uczelni


Innowacyjna i wyróżniająca się na arerenie międzynarodowej ESSEC Business School jest wiodącą szkoła biznesu, oferującą unikalne kształcenie pracowników zmieniających sektor zarządzania. ESSEC został wyróżniony prestiżowymi akredytacjami AACSB oraz EQUIS co sprawia, iż jest uznaną na całym świecie za wysoką jakość nauczania szkoła wyższą. W rankingu The Financial Times dwa programy ESSEC Business School uplasowały się na wysokich pozycjach: 
 
  • N°1 in France - Bachelor in Business Administration
  • N° 3 - Worldwide Master of Science in Management
  • N ° 6 - Worldwide Advanced Master in Financial Techniques
ESSEC prowadzi instytucjonalną kulturę nauczania, pozwalającą na przeprowadzanie wysokiej jakości badań, zwłaszcza dzięki zatrudnieniu nauczycieli z najlepszych instytucji międzynarodowych. 127 profesorów badaczy ESSEC dołączyło do renomowanego programu studiów doktoranckich wspierając działalność naukową uczelni. Ekipa ESSEC wydaje publikacje, przyczyniając się do wysokiej pozycji uczelni w dziedzinie badań nad zarządzaniem we Francji i w Europie. Profesorowie ESSEC są ekspertami mającymi znaczący wpływ w dziedzinie przeprowadzanych badań. Pozycja uczelni odzwierciela się w ilości nagród akademickich jakie otrzymała. W latach 2011-2012 wykładowcom ESSEC zostało przyznanych 15 międzynarodowych nagród.
 
W ESSEC innowacyjność jest podstawą do tworzenia programów nauczania i projektów biznesowych. 130 profesorów i 17 profesorów zasłużonych, w tym 50% zagranicznych reprezentujących 30 narodowości, proponuje pomysły, podejścia i koncepcje, które są godne wyzwań XXI wieku. Przedsiębiorstwo ESSEC założone w 2000 roku jest wyjątkową inicjatywą, która pomaga studentom w przeprowadzeniu planu biznesowego. Od momentu powstania, ESSEC umożliwił realizację 245 projektów i stworzenie 180 przedsiębiorstw. Zajęcia prowadzone są przez 700 wykładowców reprezentujących świat biznesu, a rocznie 15 000 studentów korzysta z programów stażowych proponowanych przez 100 partnerskich przedsiębiorstw, realizujących programy szkoleniowe i badawcze. ESSEC posiada trzy kampusy: w Cergy-Pontoise, Paris-La Défense i Singapurze. Nauka realizowana jest we współpracy ze 157 uniwersytetami z 42 krajów, oferującymi 19 podwójnych dyplomów. Sieć alumni liczy na dzień dzisiejszy 44 000 członków na całym świecie. 
 

POBIERZ OPISOWĄ KARTĘ UCZELNI:
 
 
ODWIEDŹ ESSEC BUSINESS SCHOOL W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH:
 
 

Pliki

Zdjęcia