Porozmawiaj online z Campus France
Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni

Uczelnie i szkoły

Alliance Française Paris
Alliance Française Paris
101 bd Raspail
75006 Paryż
Francja
tel. (+33) 01 42 84 90 00

Informacje o uczelni


Alliance Française jest założoną w 1883 roku prestiżową organizacją promującą język oraz kulturę francuską na całym świecie. Obecnie w AF uczy się 500 000 studentów ze 136 krajów. Usytuowany w samym centrum Paryża, Alliance Française jest prawdziwym centrum międzynarodowych spotkań, gdzie rocznie przyjeżdza uczyć się języka oraz kultury francuskiej prawie 10 000 studentów 160 narodowości. Kadrę tworzy 98 dyplomowanych nauczycieli języka francuskiego jako języka obcego, zafascynowanych językiem oraz kulturą francuską.

Alliance Française Paris Ile-de-France oferuje naukę dostosowaną do indywidualnego rytmu słuchacza. Każde zapytanie traktowane jest wyjątkowo i oferta dopasowywana jest do potrzeb, celów oraz poziomu znajomości języka. Zajęcia prowadzone są na poziomach A1-C2 wg. Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego (CECR) i rozpoczynają się we wszystkie poniedziałki w przeciągu całego roku.
 
Alliance Française Paris Ile-de-France otrzymał wyróżnienie « Qualité FLE » Ministerstwa Kultury i Komunikacji, Szkolnictwa Wyższego oraz Spraw Zagranicznych, które przyznawane jest po ocenie 5 kryteriów (przyjęcie, usytuowanie, nauczanie, szkolenie, zarządzanie).
 
Alliance Française Paris Ile-de-France organizuje każdego roku w swojej siedzibie lub innych instytucjach,  szkolenia dla 2300 nauczycieli z całego świata. Współpracuje również z 600 przedsiębiorstwami oraz uczelniami organizując szkolenia z języka francuskiego dla swoich zagranicznych pracowników. Zajęcia z języka francuskiego ogólnego (20h, 9h lub 4h/tygodniowo) odbywają się rano, popołudniu lub wieczorem. W ofercie znajdują się m.in.:

  • Atelier z języka francuskiego: konwersacje, francuski pisemny, gramatyka, fonetyka
  • Atelier tematyczne: atelier teatralne
  • Zajęcia indywidualne: zajęcia interaktywne (internetowe)


POBIERZ OPISOWĄ KARTĘ UCZELNI:
 


Pliki

Zdjęcia