Porozmawiaj online z Campus France
Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni

Uczelnie i szkoły

Uniwersytet Capitole 1 w Tuluzie
Uniwersytet Capitole 1 w Tuluzie
2 rue du Doyen-Gabriel-Marty
31042 Tuluza CEDEX 9
Francja
tel. (+ 33) 05 61 63 35 00

Informacje o uczelni
Uniwerytet Toulouse 1 (UTI) Capitole to jeden z najstraszych uniwersytetów w Europie i sięga swoich korzeni do 1229 roku, kiedy powstał wydział prawa kanonicznego. Od wieków Uniwersytet Toulouse 1 zawdzięcza swoją reputację nauczaniu w dziedzinie prawa i nauk politycznych. Od lat sześdziesiątych poszerzył zakres badań i nauczania, rozwijając wysoko wykwalifikowaną kadrę akademicką pracującą w dziedzinie nauk ekonomicznych oraz zarządzania.

Reputacja Szkoły Głównej Handlowej (TSE) i Instytutu Administrowaniem Przedsiębiorstw (IAE) wyszła znacząco poza Francję i uczelnia jest obecnie jednym z wiodących ośrodków nauczania i badań w Europie. Na uczelni studiuje blisko 18 500 studentów, z czego 20 % to studenci zagraniczni ze wszystkich kontynentów.
 
Uniwersytet Toulouse 1 jest głównym centrum badawczym w dziedzinie prawa, nauk politycznych, ekonomicznych i zarządzania. Część kadry akademickiej jest członkami największych ośrodków regionalnych działających w dziedzinie informatyki i matematyki.
 
• Szkoła doktorska Nauk Prawnych i Politycznych
• Szkoła doktorska Midi-Pyrénées Nauk Politycznych
• Szkoła doktorska Nauk Zarządzania
 
Proponowane przez Uniwerytet Touluse 1 moduły kształcenia mają na celu optymalną profesjonalizację sudiów co pozwala absolwentom tej uczelni na doskonały start w życiu zawodowym. Uczelnia realizuje badania naukowe na najwyższym światowym poziomie dzięki internacjonalizacji ścieżki kształcenia i prowadzenia badań przez miedzynarodową ekipę naukowców.
 
Budynki uniwersyteckie położone są w trzech punktach : w centum miasta, w Starej Zbrojowni « Arsenal », zabytkowych budynkach uczelni « les Anciennes Facultés », dwie minuty drogi od Place du Capitole. Tam znajdują się aule, sale wykładowe i największa biblioteka ośrodka uniwersyteckiego w Tuluzie. Większośc laboratoriów i biblioteka naukowa znajdują się w zabytkowym budynku Fabryki Tytoniu położonej pomiędzy rzeką Garonną a kanałem Brienne.   
 
 
POBIERZ OPISOWĄ KARTĘ UCZELNI:
 

Pliki