Porozmawiaj online z Campus France
Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni

Uczelnie i szkoły

Uniwersytet w Valenciennes
Uniwersytet w Valenciennes
Campus Mont Houy
59313 Valenciennes
Francja
tel. (+ 33) 03 27 51 12 34

Informacje o uczelni


Uniwersytet de Valenciennes jest uczelnią stawiającą na profesjonalizację cyklu studiów poprzez rozwijanie współpracy z firmami. Owa kooperacja pozwala na oferowanie programów studiów naprzemiennych, w cykl których wpisuje się staż zawodowy. Uniwersytet de Valenciennes jest uczelnią obywatelską o ludzkim wymiarze, pracującą na sukces i rozwój swoich studentów. Uczelnia jest również szkołą innowacyjną rozwijającą na terenie kampusu dziedzinę zrównoważonego transportu, dzięki innowacyjnemu projektowi « INOPME-R », który realizowany jest w uniwersyteckiej spółce  « VALUTEC ».
 
Studia realizowane są w czterech głównych dziedzinach:
 
  • Nauka, Technologia, Zdrowie
  • Prawo, Ekonomia, Zarządzanie
  • Sztuka, Literatura, Filologie
  • Nauki Humanistyczne i Społeczne
Studia proponowane są na trzech poziomach: licencjackim, magisterskim/ dyplom inżynierski, doktoranckim. Uniwersytet przyjmuje studentów na wszystkich poziomach, w tym na cykl studiów naprzemiennych. Studenci mają możliwość kształcenia na blisko 100 uczelniach partnerskich. UVHC jest uczelnią wielodyscyplinarną składającą się z 1 Uniwersytetu Technologicznego, 3 instytutów specjalistycznych, 3 dziedzin oraz 1 szkoły inżynierskiej. Uczelnia uzyskała rekompensatę w ramach programu Jean Monnet za program „Prawo Europejskie i Europejskie Mutacje Integracji Ekonomicznej i Społecznej”.
 
Uniwersytet rozwija politykę zakresu prowadzonych badań, która wzmacniana jest poprzez program staży, a dalej poprzez transfer i rozwój wiedzy. Zrównoważony transport, cyfrowa wizja, materiałoznawstwo oraz inżynieria miejska i zamieszkania są głównymi zagadnieniami rozwijanymi w 8 akademickich laboratoriach. Interdyscyplinarne podejście zostało wdrożone w kontekście sieci aktywnego partnerstwa z uczelniami zagranicznymi z całego świata. Owocem współpracy są również programy partnerskie z ośrodkami badawczymi oraz przemysłowymi.
 
Uniwersytet jest również uznany za jedną z najlepszych uczelni francuskich posiadającą wysoki współczynnik dot. znalezienia pracy przez absolwentów (ranking Le Point listopad 2011) i znajduję się na liście 30 najlepszych uniwersytetów francuskich (ranking Challenge 2011).
 


POBIERZ OPISOWĄ KARTĘ UCZELNI:
 
 

Pliki