Porozmawiaj online z Campus France
Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni

Uczelnie i szkoły

SciencesPo
SciencesPo
27 rue Saint Guillaume
75007 Paryż
Francja
tel. (+33) 01 45 49 76 10

Informacje o uczelni


Sciences Po jest uczelnią uznaną na całym świecie za doskonałość oferowanego programu edukacyjnego oraz metody nauczania. Założona w 1872 roku oferuje kształcenie początkowe jak i zaawansowane oraz badania naukowe. Celem Sciences Po jest wykształcenie przyszłych liderów i menadżerów w sektorze biznesu, administracji krajowej i międzynarodowej, organizacji pozarządowych, dziennikarstwa i prawa. Międzynarodowa procedura aplikacji jest otwarta na poziom: kolegium uniwersyteckiego (z wyjątkiem programu ogólnego realizowanego w kampusie paryskim), studiów magisterskich oraz doktoranckich, podwójnych dyplomów i programu Master of Public Affairs (MPA).
 
Sciences Po posiada ośrodki badawcze, które przyczyniają się do rozpowszechnienia wiedzy na uczelni i poza nią, ale także wpływają na kształt debat publicznych na skalę krajową i międzynarodową.
 
MOCNE STRONY:
 
  • Wysoki poziom nauczania
  • Interdyscyplinarne programy studiów
  • Silna pozycja międzynarodowa (46% studentów zagranicznych, 400 uniwersytetów partnerskich, 35 podwójnych dyplomów)
  • Konkurencyjne opłaty za studia i silne wsparcie finansowe (informacje na stronie: http://formation.sciences-po.fr/bourses-aides-financieres)
  • Wsparcie indywidualne: od przyjęcia na studia po pomoc w ułatwieniu rozpoczęcia kariery zawodowej
LOKALIZACJA:

Sciences Po posiada siedem kampusów we Francji usytuowanych w wyjątkowych miejscach: kampus miejski w samym centrum Paryża i sześć pozostałych położonych w sercu francuskich miast historycznych (Paryż, Reims, Dijon, Poitiers, Le Havre, Nancy, Menton).
 
 
   
   
 

POBIERZ OPISOWĄ KARTĘ UCZELNI:
 

Pliki