Porozmawiaj online z Campus France
Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni

Uczelnie i szkoły

Centre FLEURA Uniwersytetu Blaise Pascal
Centre FLEURA
24 Avenue des Landais
63170 Clermont Ferrand
Francja
tel. (+33) 04 73 40 63 63

Informacje o uczelni


Uniwersytet Blaise Pascal jest interdyscyplinarną uczelnią proponującą kształcenie na kierunkach humanistycznych oraz ścisłych, tak istotnych dla rozwoju sektora nauki, technologii i inżynierii. Uczelnia posiada pięć wydziałów, jeden IUT (Uniwersytecki Instytut Technologii), jedną szkołę pedagogiczną i wychowania fizycznego (ESPE) oraz dwie szkoły inżynierskie (ISIMA i Polytech’). Uniwersytet ma długą tradycję przyjmowania studentów międzynarodowych (2200), którzy podejmują studia w szczególności w ramach programów europejskich lub umów o współpracy pomiędzy uczelniami partnerskimi (270 instytucji z pięciu kontynentów). Uniwersytet oferując 20. programów podwójnych dyplomów (na poziomie studiów licencjackich i magisterskich), posiadając wyróżnienie OMJ w dziedzinie geografii i dwa wyróżnienia Erasmus Mundus w dziedzinie antropologii tańca i inżynierii oraz proponując zajęcia w języku angielskim na kierunku biznes, geologia i inżynieria komputerowa, jest otwarty na przyjęcie studentów zagranicznych.
 
 
BADANIA
 
Uniwersytet Blaise Pascal posiada 31. laboratoriów prowadząc badania w sześciu głównych obszarach: Matematyki, Inżynierii Komputerowej, Nauki o Ziemii i Wszechświecie, Biologii, Chemii oraz Nauk Humanistycznych i Społecznych. Badania prowadzone są we współpracy z CNRS i INRA. Ponadto, z uczelnią współpracują inne federalne jednostki badawcze uznane przez CNRS lub/i przez Ministerstwo takie jakie: obserwatorium fizyki, FMSH (Maison des Sciences de l'Homme), trzy federalne instytuty badawcze inzynierii, chemii i środowiska, cztery szkoły doktoranckie (kształcące przyszłych naukowców w następujących dziedzinach: podstawowych nauk inżynierskich, nauk humanistycznych i społecznych oraz nauk o życiu i zdrowiu).
 
POŁOŻENIE GEOGRAFICZNE

Centralne położenie miasta Clermont-Ferrand we Francji i w Europie sprawia, że jest ono doskonałą bazą wypadową do odkrywania innych francuskich regionów. Podróż do Paryża, Montpellier i Bordeaux zajmuje trzy godziny. Kampusy uniwersyteckie usytuowane są w pobliżu centrum miasta oraz transportu miejskiego, dzięki któremu studenci mają możliwość zwiedzania okolic, zwłaszcza Chaine des Puys.
 
 
POBIERZ OPISOWĄ KARTĘ UCZELNI:     
 
 
Pliki

Zdjęcia