Porozmawiaj online z Campus France
Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni

Uczelnie i szkoły

Uniwersytet Katolicki w Lyonie
Uniwersytet Katolicki w Lyonie
10 Place des archives
69288 Lyon
Francja
tel. (+ 33) 04 72 32 50 03

Informacje o uczelni


Założony w 1875 roku, Katolicki Uniwersytet w Lyonie jest uczelnią wielodyscyplinarną oferującą studia w oparciu o europejski system LMD, pozwalający na wydawanie dyplomów państwowych i akademickich. Uniwersytet grupuje pięć wydziałów (teologii, prawa, filozofii i nauk humanistycznych, literatury, języków obcych i nauk ścisłych), 5 uniwersytetów i 15 instytutów oraz ośrodków badawczych. Obecnie na dwóch kampusach uczelnianych w Lyonie (mieście wpisanym na listę UNESCO) studiuje 10000 studentów.  
 
GŁÓWNE KIERUNKI
 
  • Biologia: biochemia, biotechnologia, zarządzanie,
  • Rozwój lokalny, prawo, prawa człowieka,
  • Jakość: bezpieczeństwo-środowisko, zarządzanie, języki,
  • Nauki humanistyczne, zarządzanie, filozofia, psychologia,
  • Zasoby ludzkie, stosunki międzynarodowe,
  • Nauki rodzinne, teologia, tłumaczenie.  

BADANIA  

Zrozumieć i wspierać zmiany w społeczeństwie, uczestnicząc w sympozjach i tworząc publikacje pozwalające na uprzywilejowanie badań interdyscyplinarnych. Główne obszary specjalizacji: prawa człowieka, prawa osoby prywatnej, etyka, dialog międzykulturowy/międzyreligijny, nauki przyrodnicze, nauka o rodzinie, rozwój lokalny, przedsiębiorczość społeczna, teologia i filozofia. 
 
MOCNE STRONY

Centrum FLE otwarte przez cały rok (francuski jako język obcy, kursy oferowane przez Instytut Języka i Kultury Francuskiej), Spersonalizowana pomoc dla studentów zagranicznych w tym pomoc w zakwaterowaniu, Wszechstronne wykształcenie (sztuka, kultura, rozwój osobisty), Członek Université de Lyon/Centrum Badań i Szkolnictwa Wyższego.  
 
POŁOŻENIE GEOGRAFICZNE  

Lyon jest drugim miastem uniwersyteckim we Francji w którym kształci się ponad 128 000 studentów, w tym 16 000 studentów z zagranicy. Jakość życia w połączeniu z jakością oferowanych programów studiów oraz codziennym wsparciem studentów sprawiają, że Lyon został zakwalifikowany jako jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem akademickim europejskich miast. Będąc stolicą regionu Rhône Alpes, Lyon jest europejską metropolią położoną w połowie drogi między Alpami i Morzem Śródziemnym, w pobliżu winnic Beaujolais. Jest usytuowany 150 km od Genewy (Szwajcaria), 308 km od Turynu (Włochy) i 600 km od Barcelony (Hiszpania).    
 

POBIERZ OPISOWĄ KARTĘ UCZELNI:  
  

Pliki

Zdjęcia