Porozmawiaj online z Campus France
Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni

Uczelnie i szkoły

France Langue
France Langue
27 Boulevard des Italiens
75002 Paryż
Francja
tel. (+ 33) 01 42 66 18 08

Informacje o uczelniSzkoła France Langue posiadająca wyróżnienie « Qualité Français Langue Etrangère »  istnieje od ponad 38 lat ciesząć się dobrą reputacją we Francji i za granicą. Corocznie przyjmuje studentów z całego świata (ponad 100 narodowości) w siedmiu szkółach położonych w samym sercu najpiękniejszych regionów Francji: Paryż (3 szkoły), Nicea, Bordeaux, Biarritz i Martynika. Szkoła oferuje 3 rodzaje kursów, które skierowane są do osób pragnących uczyć się języka francuskiego z zamiłowania do kultury, do przyszłych studentów, którzy przygotowują się do rozpoczęcia studiów na uczelni francuskiej lub też do osób, który chciałyby nauczyć się języka do celów zawodowych. Trzy rodzaje kursów zorganizowane są wokół podstawowej ścieżki 20 zajęć dla których szkoła przygotowała własny program, rytm, tempo nauki oraz dodatkowe aktywności umożliwiające nabycie sprawności językowej i osiągnięcie jednego z poziomów wg. Europejskiego Systemu Poziomu Biegłości Językowej.
 
PROPONOWANE ZAJĘCIA
 
  • Francuski ogólny (od 20 do 30 lekcji w tygodniu). Cel: nabycie umiejętności i wiedzy potrzebnych do  komunikowania się w języku francuskim lub do życia codziennego we Francji. Organizacja zajęć: 20, 26 lub 30 lekcji, aby nauczyć się podstaw języka francuskiego i 5 podstawowych umiejętności w mowie i piśmie (rozumienie, wypowiedzi ustne i pisemne oraz interakcji).
  • Francuski do celów zawodowych (od 26 do 30 lekcji w tygodniu). Wsparcie w codziennej pracy zawodowej (biznes, turystyka, nauki medyczne, prawo, dyplomacja, kursy dla nauczycieli języka francuskiego, staże francuski&moda, szkolenia kulinarne, francuskiego i staż  w firmie, francuski w pracy). Cel: nauczyć się mówić płynnie w języku francuskim w sytuacjach zawodowych. Organizacja zajęć: 20 lekcji języka francuskiego ogólnego i 6 lub 10 warsztatów w grupie lub prywatnie.
  • Francuski do celów akademickich. Cel: uzyskanie certyfikatu lub dyplomu (przygotowanie do egzaminów i testów z języka francuskiego DELF, DALF, TCF) oraz przygotowanie studentów do podjęcia studiów na uczelni. Organizacja zajęć: 20 lekcji francuskiego ogólnego i 5 warsztatów grupowych.
  • Francuski i sztuka życia (20 lekcji francuskiego i sesje aktywności). Organizacja zajęć: program 20 lekcji poszerzany o dodatkowe wydarzenia  kulturalne czy sportowe organizowane wokół różnych tematów: kuchnia, wino, dziedzictwo narodowe, odkrywanie regionów francuskich).
  • Francuski dla Juniorów: specjalny program dla młodzieży w wieku 14-17 lat, który przewiduje zajęcia z języka francuskiego, aktywności fakultatywne i zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem. Program oferowany jest w szkole w Biarritz i Nicei.

MOCNE STRONY
 
  • 6 szkół usytuowanych w 4 najpiękniejszych miastach we Francji,
  • 1 program na Martynice, małym francuskim raju Antyli Francuskich,
  • grono pedagogiczne to zespół 80 profesorów i specjalistów zajmujących się nauką języka francuskiego,
  • 38 lat doświadczenia, gościnność, indywidualne podejście nauczyciela i nauka dostosowana do indywidualnych potrzeb,
  • szeroka oferta zakwaterowania, bogaty program kulturalny oraz inne możliwości spędzania wolnego czasu.


POBIERZ OPISOWĄ KARTĘ UCZELNI:
 
 

Pliki

Zdjęcia