Porozmawiaj online z Campus France
Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni

Przedsiębiorstwa

Atos
Atos
Postępu 18
02-676 Warszawa
Polska
tel. +48 22 444 65 00

Informacje o firmie

 

Atos międzynarodowa korporacja IT działająca od blisko 15 lat na polskim rynku, regularnie jest wyróżniana jako jeden z najlepszych polskich pracodawców. Firma nieustannie się rozwija. Zatrudnia informatyków, lingwistów oraz absolwentów wielu kierunków - niekoniecznie związanych z branżą IT.  Atos nie boi się być pierwszym pracodawcą, jest otwarty na różne profile zawodowe.

Atos jest międzynarodowym liderem w branży usług informatycznych. Zatrudnia 93 tysiące pracowników w 72 krajach na świecie. Firma oferuje usługi zarządzania infrastrukturą IT, integrację systemów informatycznych, outsourcing i doradztwo. Atos jest wyłącznym światowym partnerem IT Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, gdzie odpowiada za rozwój i utrzymanie całej infrastruktury IT i Broadcastingu.

W Polsce firma działa od 2000 roku. W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Krakowie pracuje dziś ponad 4000 osób. Spośród wszystkich polskich lokalizacji największy jest oddział Managed Services Global Delivery Center (MS GDC) w Bydgoszczy, zatrudniający ponad 2500 wykwalifikowanych specjalistów. MS GDC oferuje m.in. usługi zarządzania sieciami, serwerami, aplikacjami, projektami i procesami ITIL, a także serwisy w chmurze (Cloud) oraz pierwszą linię wsparcia dla klientów.

Atos znajduje się w czołówce rankingu najlepszych polskich pracodawców, przeprowadzanym co roku przez niezależną jednostkę badawczą Great Place to Work Institute. W roku 2015 po raz czwarty znaleźliśmy się w gronie Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 pracowników. Tym, co nasi pracownicy ocenili jako wyróżnik Atosa, jest wspaniała atmosfera, ogromne możliwości rozwoju, bogaty pakiet benefitów oraz styl zarządzania kadry menedżerskiej.

Praca dla informatyka

Atos jest dużą, międzynarodową firmą informatyczną, dlatego specjaliści IT znajdą tu szerokie spektrum możliwości. Zatrudniamy m.in. inżynierów sieci czy oprogramowania, administratorów systemów Windows oraz Linux/Unix, baz danych Oracle i MS SQL, a także specjalistów Middleware, SAP, developerów Java i Oracle, testerów oraz programistów ze znajomością technologii Microsoft. Nasza firma jest otwarta także dla specjalistów IT, którzy język angielski znają z dokumentacji technicznej i są otwarci na doskonalenie umiejętności językowych.  Informatyka również nauczymy języka - oferujemy intensywne kursy językowe, przede wszystkim języka niemieckiego, francuskiego i angielskiego, które w szybkim tempie pozwalają na swobodne komunikowanie się w międzynarodowym środowisku.

Filolog w firmie informatycznej

Nowoczesne technologie nie są jedynym kierunkiem otwierającym ścieżkę kariery w firmie Atos. Są obszary, w których to język obcy odgrywa kluczową rolę, a zaawansowana wiedza z zakresu IT nie jest wymagana. Dlatego sporą szansę na zatrudnienie w Atos mają osoby studiujące kierunki filologiczne. Nowo zatrudnionym osobom oferowane są szkolenia, dzięki którym szybko uzupełniają niezbędną wiedzę z obszaru IT.
Jednym z działów oferujących tzw. stanowiska nietechniczne, jest pierwsza linia wsparcia dla klienta. Jest to pierwszy punkt, z którym kontaktują się klienci w przypadku trudności ze świadczonym serwisem bądź z problemami technicznymi. Nie należy tego serwisu mylić z call center, ponieważ tu nikt nie sprzedaje usług, natomiast odpowiada na pytania bądź zapotrzebowania zgłaszane przez klientów. Innym kierunkiem, w którym mogą rozwijać się pracownicy bez doświadczenia informatycznego, są procesy i projekty. Na stanowiskach koordynatorów procesów bądź projektów, pracownicy wspierają Project Managerów oraz Process Managerów.

Nie boimy się być pierwszym pracodawcą

Atos ma szeroką ofertę pracy dla absolwentów różnych kierunków, którzy są zainteresowani branżą IT. Osoby nieposiadające zaawansowanych kwalifikacji technicznych czy doświadczenia również mogą rozpocząć pracę w firmie. Praca w międzynarodowym środowisku i kontakt z zagranicznym klientem pozwala szkolić kompetencje językowe, a codzienna praca u boku doświadczonych kolegów i koleżanek umożliwia szybki rozwój kompetencji technicznych. W krótkim czasie można się wiele nauczyć. 
Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku pracy, Atos ma specjalną ofertę: bezpłatne szkolenia w ramach Akademii Atos. Zajęcia odbywają się w weekendy i są prowadzone przez Atosowych inżynierów. Po ukończeniu kursu najlepsi słuchacze mają szansę na zatrudnienie w firmie.


 
OFERTY PRACY
 

 
 
 


 
 
ARTYKUŁY PRASOWE
   

Sektory działalności

InformatykaTelekomunikacja

Zdjęcia