Porozmawiaj online z Campus France
Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni

Nauka języka francuskiego we Francji

ZNAJDŹ SZKOŁĘ JĘZYKOWĄ

Instytut Francuski proponuje Wam inne spojrzenie na naukę francuskiego, a konkretnie na letnie kursy we Francji. Wyobraźcie sobie naukę wypoczywając na leżaku lub siedząc na tarasie kawiarni na jednej z paryskich uliczek. Korzystajcie z uroków Francji i uczcie się przy tym francuskiego !

Podczas gdy istnieje wiele możliwości wyjazdu, my polecamy najlepszy z przewodników - stronę Qualité FLE. Zawiera ona spis wszystkich ośrodków, które mają odznakę jakości kursów języka francuskiego jako języka obcego: «Qualité français langue étrangère» przyznawaną przez rząd francuski, gwarantującą jakość i profesjonalizm w nauczaniu języka w danych placówkach.

Znajdująca się na stronie www.qualitefle.fr wyszukiwarka, jest narzędziem bardzo pomocnym jeśli szukacie dobrej szkoły francuskiego. Dostępna w języku francuskim, niemieckim, hiszpańskim i angielskim, pomoże Wam wybrać ośrodek w zależności od lokalizacji, sposobu zakwaterowania i ilości osób w grupie. Po zaznaczeniu odpowiednich kryteriów, wyświetli się lista ośrodków spełniających Wasze wymagania, a po kliknięciu na konkretną szkołę, tabela z informacjami praktycznymi, takimi jak poziomy grup, ceny itp.

 
Przewodnik po ośrodkach Qualité FLE można pobrać TUTAJ lub ze strony www.qualitefle.fr.
 

KURSY JĘZYKOWE WE FRANCJI WE WSPÓŁPRACY Z INSTYTUTEM FRANCUSKIM


Zapraszamy w podróż z FRANCE HORIZONS podczas której będziecie uczyć się języka francuskiego w przyjaznej i rozluźnionej atmosferze, odkryjecie Paryż i Francję z ich bogactwem językowym i w towarzystwie Francuzów.

We France Horizons nauka odbywa się zupełnie inaczej. Rezygnujemy z zajęć w sali lekcyjnej, proponując w zamian zwiedzanie i zajęcia językowe w przeróżnych, często zaskakujących miejscach, posiłki w towarzystwie lektorów, wieczorne wyjścia i nieprzerwaną praktykę języka przez cały dzień. Letni wyjazd z France Horizons jest doskonałym uzupełnieniem kursów, w których uczestniczycie w ciągu roku w Instytucie Francuskim w Polsce. Kurs wakacyjny pozwala swobodnie i spontanicznie używać języka francuskiego.
France Horizons zaprasza was do: zwiedzania Paryża, spędzenia tygodnia w regionie Aisne, proponujemy także kurs fotografii po francusku, a także kurs w Paryżu dla lektorów języka francuskiego.
Uwaga, kursy przeznaczone są dla osób pełnoletnich, które osiągnęły poziom A2 w nauce języka francuskiego.

Jesteś uczniem Instytutu Francuskiego ? Otrzymasz zniżkę 200 zł na każdy kurs oferowany przez France Horizons.

France Horizons proponuje interesujące opcje noclegowe w czasie kursów. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy chcieliby otrzymać więcej informacji. Zapraszamy również do skorzystania z możliwości bezpośredniego spotkania z lektorem France Horizons w Instytucie Francuskim w Polsce.
 
KURSY INTENSYWNE JĘZYKA FRANCUSKIEGO W CAVILAM VICHY

Kiedy mówimy „lato”, myślimy o języku francuskim. Wakacje nie oznaczają przecież, że zapomnicie tego, czego się nauczyliście w Instytucie. Latem, stery nauki może przejąć szkoła językowa CAVILAM, położona w Vichy, w środkowej Francji, która organizuje intensywne kursy języka francuskiego. CAVILAM proponuje swoim uczniom niezwykle bogatą ofertę różnego rodzaju kursów, w tym m.in. kursy dla dorosłych i młodzieży, które możecie łączyć z innymi specjalistycznymi zajęciami jak warsztaty kulinarne, balneoterapia (w końcu to jedno z najsłynniejszych uzdrowisk), lub wprowadzenie do gry w golfa.
 
Uczysz się w Instytucie Francuskim? Możesz skorzystać ze zniżki na kursy intensywne w wysokości nawet do 20 %.

Szkoła CAVILAM pomaga w znalezieniu zakwaterowania i transportu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem kursów Instytutu Francuskiego, gdzie otrzymacie szczegółowe informacje.